Az Együtt is beáll Mellár Tamás mögé Pécsen
A párt visszalépteti képviselőjelöltjét Pécsett Mellár Tamás javára a Baranya megyei 1. számú egyéni választókerületben.
A párt visszalépteti képviselőjelöltjét Pécsett Mellár Tamás javára a Baranya megyei 1. számú egyéni választókerületben.
Besegítene az ellenzéki összefogásba és egy közös kormányprogram megírásába egy frissen alapított csoport, aminek ismert bal- és jobboldali közszereplők a tagjai. A Válasszunk! 2018 tagjai között van Bod Péter Ákos volt jegybankelnök, Andor László korábbi uniós biztos és Holoda Attila, az Orbán-kormány egykori energetikai államtitkára is.
Mellár Tamás azt mondta, hogy a MoMa-jelölés bejelentése után többen felvetették neki: hiába támogathatnák elvben mások is, mégiscsak egyetlen párt jelöltjeként könyvelnék el, ezért inkább mégis függetlenként indulna a jövő évi választásokon.
Még le lehet győzni az Orbán-kormányt, vallja Mellár Tamás, a Fidesz holdudvarának hátat fordító közgazdász. Szerinte pécsi indulása azt mutatja, hogyan lehetne ennek az esélyét megadni.
Nincs esély 4 százalékot meghaladó gazdasági növekedésre, mondta Csaba László akadémikus, Mellár Tamás egyetemi tanár pedig a gazdaság gyenge növekedési képességét elemezte, népes hallgatóság előtt. A padsorokban feltűnt Sólyom László korábbi köztársasági elnök és Jeszenszky Géza, az Antall-kormány külügyminisztere.
A magyar gazdaság nem működik külső forrás nélkül.
Miközben a nyilvánosság elé kerültek a Századvég-iratok, a kormányközeli gazdaságkutató cég pert nyert Mellár Tamással szemben. Utóbbi ügyvédje a hvg.hu-val közölte: elviszik az ügyet a Kúriára.
Mivé lett a költségvetés mára? Üres formalitás. De ez nem marad következmények nélkül.
Első fokon megnyerte Mellár Tamás azt a pert, amit a Századvég indított ellene azután, hogy a céget pénzmodosának nevezte.
„Ugyan már, Tamás. Három és fél év után felindulsz, hogy most már megmondod a magadét, kiborítod a bilit. Miért éppen most?” – tette fel a kérdést G. Fodor Gábor kedden, a blogján. A Századvég stratégiai igazgatója Mellár Tamás múlt heti interjújára reagált, ami a pénteki Népszabadságban jelent meg. A KSH volt elnökét sokan jobboldali kötődésű közgazdászként emlegetik, legutóbb viszont egy kormányellenes tüntetésen szólalt fel, a Századvégről pedig azt mondta az interjúban, hogy az valójában szerinte egy pénzmosoda.
Az LMP a Századvég kormányzati szerződéseinek nyilvánosságát követeli.
Mellár Tamás közgazdász olyan interjút adott a Népszabadságnak, hogy a Századvég egyből közölte: bepereli. A pécsi internetadó-tüntetés vezérszónoka Orbán Viktorról is erős állításokat tett: azt mondta, megállt a kés a levőgben, amikor a miniszterelnöknek néhány ember előtt azt merte mondani, hogy nincs igaza.
A KSH korábbi elnöke az internetadót összekötötte az áfacsalások ügyével is a pécsi tüntetésen.
Rendben van, hogy államosítják a közműveket, de mi lesz akkor a fejlesztésekkel? Lepusztulni hagyják a cégeket, vagy az adófizetők pénzéből kell a korszerűsítést végigvinni? - tette fel a kérdés Mellár Tamás közgazdász, a KSH volt elnök egy szerdai konferencián. A közgazdász nagy tételben fogadna arra, hogy ha eljön a november elsejei határidő, és a Bankszövetség letesz egy javaslatot a kormány asztalára a devizahitelekkel kapcsolatban, akkor azt a kormányzat majd nem fogadja el.
A magyar gazdaság nincs olyan helyzetben, hogy a kiszorított külföldi vállalkozásokat a hazaival helyettesíteni lehessen úgy, hogy közben az eredményeket is ugyanazon a szinten produkálja. Márpedig, ha hazai cégek átveszik az irányítást, és nincs meg a technológia, a szakértelem és a megfelelő érdekeltségi rendszer, akkor egyenes út vezet az alacsonyabb hatékonyságú és drágább ellátás felé – állítja Mellár Tamás közgazdász, egyetemi tanár, a KSH volt vezetője az orbáni túlterjeszkedő államról a hvg.hu-nak adott interjúban. Mellár szerint a választások után keserű ébredés jöhet.
A magyar gazdasági válság nem a világválság következménye, mivel a visszaesés Magyarországon már 2006-ban elkezdődött, a gazdaság 2002-2008 között nem fenntartható pályára állt, s hiába volt évi 4 százalékos a GDP-növekedés, ebből a gazdaság belső forrásból csak 1-2 százalékot produkált, a többi külső forrásból valósult meg - mondta Mellár Tamás egyetemi tanár a Magyar Franchise Szövetség közgyűlésén tartott előadásában hétfőn, Budapesten.